Namiot: Posiadaliśmy dwa namioty: 2-osobowy "Lafuma" oraz 3-osobowy namiot "Himalaya", który otrzymaliśmy od firmy Campus. O tym drugim słów kilka.
Mimo pewnych trudności podczas pierwszego rozkładania namiotu wynikających z jego nietypowej konstrukcji namiot spisał się doskonale. Jego ogromną zaletą jest obszerność. Namiot przeznaczony dla 3 osób jest na tyle obszerny, że mogły by się w nim wyspać bez problemu 4 osoby. Jest również w miarę wysoki co znacznie polepsza komfort przebywania w nim podczas np. przygotowywania posiłków lub pakowania się. Nie trzeba ciągle schylać głowy.
Namiot posiada dwa wejścia - po jednym z naprzeciwległych boków. Każde z wejść tworzy przedsionek dzięki czemu możliwe jest przechowywanie tam plecaków lub przygotowywanie pożywienia. Konstrukcja namiotu to oczywiście sypialnia i tropik. Tropik rozparty jest na 4 rurkach z duraluminium - dwie z nich są skrzyżowane przez wierzchołek namiotu i po jednej nad każdym z wejść do namiotu. Tworzą one w ten sposób wytrzymałą konstrukcje opierającą się porywom silnego wiatru. Jak twierdzi producent namiot wytrzymuje napór wiatru do 120 km/h! Niestety nie mieliśmy okazji tego przetestować. Podczas użytkowania tropik sprawował się bardzo dobrze. Jedynym miejscem gdzie pojawiały się drobne przecieki były szwy gumek przytrzymujących zwinięte drzwi przedsionka. Dosyć specyficzny jest sposób rozpinania sypialni - podwiesza się ją na haczykach do napiętych rurek. Można się jednak przyzwyczaić. Jedynym problemem może być rozłożenie namiotu podczas np. silnego wiatru ponieważ tropik jest przymocowywany tylko na swoich brzegach.
Waga całego namiotu to ok. 4.6 kg.
Model, który mieliśmy nie był niestety wyposażony w faruchy przeciwśnieżne. Podobno w ogóle są produkowane do tego namiotu. Czasem by się przydały. Przydała by się też wewnątrz sypialni kawałek tasiemki przymocowany u jej wierchołka do powieszenia np. latarki.
Odzież: Komplety odzieży górskiej otrzymaliśmy od firmy Mount&Wave. Składały się na to bluzy polarowe 300-tki z kapturem, koszulki z długim rękawem jako bielizna ocieplająca, krótkie oraz długie spodnie. Sprawdzona już podczas zeszłorocznej wyprawy w Kaukaz odzież i tym razem nie zawiodła. Chroniła przed chłodem, była wytrzymała i co ważne szybkoschnąca. Szczególnie przypadły nam do gustu bluzy polarowe oraz krótkie spodenki. Z pełną odpowiedzialnością możemy ją polecić podczas wszelkich górskich wypraw.
Ponadto: Raki, puchowe śpiwory, czołówki, maszynki gazowe do gotowania, itp.