Grecja
Lipiec 2000

Zdjęcia IXL Zdjęcia zabytków                Zdjęcia zabytków Zdjęcia XIL
Akrokorynt

Akrokorynt to wzgórze położone około 4 kilometrów od głównego miasta, które było zajmowane i umacniane przez wszystkich kolejnych władców Grecji. Na przestrzenii 24 ha ziemi można spacerować wśród kaplic, meczetów, budynków mieszkalnych i fortyfikacji, wznoszonych kolejno przez Greków, Bizantyjczyków, frankońskich krzyżowców, Wenecjan i Turków.

W średniowieczu starożytny koryncki akropol stał się jedną z najpotężniejszych twierdz w Grecji, obleganą przez coraz to nowe zastępy najeźdżców próbujących opanować Peloponez. Jest to bardzo strategiczne miejsce ze względu na to iż znajduje się tuż przy przesmyku łączącym Peloponez ze stałym lądem, a widoczność ze szczytu sięga 40 kilometrów.

Całość wzgórza otaczają potężne mury, o długości dwóch kilometrów. Dostać się na to wzgórze można właściwie z jednej strony, z innych znajdują się strome skały. Łatwiej dostępna strona jest ufortyfikowana, aby się przedostać do twierdzy trzeba było pokonać trzy bramy.

Pogoda była sprzyjająca dlatego również my mogliśmy podziwiać okolicę. Na zdjęciu poniżej Hania w miejscu gdzie urzędowały kiedyś córy Koryntu, a za nią widok na nowożytny Korynt i Kanał Koryncki - w miejscu gdzie woda jest jaśniejsza.

Zdjęcia IXL Zdjęcia zabytków                Zdjęcia zabytków Zdjęcia XIL

Strona główna Strona główna

Internetowy Bank Zjęć.
Potrzebujesz zdjęć do publikacji? Kup zdjęcie w serwisie: Photomarket.pl - bank zdjęć