Grecja
Lipiec 2000

Zdjęcia I Zdjęcia zabytków                Zdjęcia zabytków Zdjęcia III
Ateny

Pierwszym miastem na naszej trasie było jedno z najważniejszych miast świata antycznego, a obecnie stolica Grecji - Ateny. Jest to 4 milionowe miasto, w którym skupia się większ część przemysłu Grecji, jak również 40% ludności całego kraju. Są to główne przyczyny które wpłynęły na fakt, że Ateny są jednym z najbardziej zanieczyszczonych miast Europy. Niezależnie jednak od tego, nie można wręcz będąc w Grecji ich ominąć. Znajduje się tu wiele pozostałości wszystkich okresów historii tego kraju.

Budynek parlamentu w Atenach - pałąc królewski

Ateny są miastem od około 3500 lat, ich dni świetności przypadają mniej więcej na V stulecie przed naszą erą - czasy Peryklesa. Wtedy to wznoszono nowe budowle Akropolu. W czasach bizantyjskich i tureckich Ateny pełniły rolę drugorzędną. Swoją pozycję miasto odzyskało po uzyskaniu przez Grecję niepodległości w roku 1834. Na zdjęciu powyżej - parlament grecki, mieszczący się w pałacu pierwszego monarchy Grecji - bawarskiego króla Ottona.

Zmiana warty pod parlamentem - Ateny

Do Aten przylecieliśmy około godziny 17. Z lotniska udaliśmy się autobusem B2 do centrum, na plac przed uniwersytetem. Tam się rozłożyliśmy na trawie i szukaliśmy noclegu w jakimś hoteliku. Po dwóch godzinach udało się znależć miejsce w hotelu Homer (klasy B). Nocleg kosztował około 120 złotych od osoby w trzyosobowym pokoju. Hotel mieści się na Place - XIX-wiecznym centrum Aten, niedaleko budynku parlamentu. Jak się później okazało wokół było wiele tańszych hotelików, ale trzeba było w nich rezerwować miejsce od rana.

Zdjęcia I Zdjęcia zabytków                Zdjęcia zabytków Zdjęcia III

Strona główna Strona główna

Internetowy Bank Zjęć.
Potrzebujesz zdjęć do publikacji? Kup zdjęcie w serwisie: Photomarket.pl - bank zdjęć