zdjecie

Witam na mojej stronie!

Nazywam się Łukasz Bielecki.

Jestem biochemikiem i przewodnikiem turystycznym z Poznania.WYKSZTAŁCENIE
Swego czasu zdałem maturę w I Liceum Ogólnokształcącym. Potem studiowałem biotechnologię na Uniwersytecie im. A. Mickiewicza. Studia ukończyłem w roku 1995 a w marcu 2000 obroniłem w IChB PAN pracę doktorską w dziedzinie modelowania molekularnego modyfikowanych cząsteczek kwasów nukleinowych.

PRACA BADAWCZA
Od czasu studiów przez wiele lat (do końca 2008 r.) pracowałem w Instytucie Chemii Bioorganicznej PAN w Pracowni Chemii Strukturalnej Kwasów Nukleinowych, gdzie doszedłem do stanowiska adiunkta.

W latach 2001-2003 odbyłem staż podoktorski (stypendium Marie Curie) w zespole Prof. Erica Westhofa w Strasburgu (Francja).
 
Zainteresowanych zachęcam do zapoznania się ze szczegółowym opisem mojej pracy badawczej wraz z listą dotychczasowych publikacji.


PRYWATNIE

Jestem rodowitym Poznaniakiem ze wszystkimi tego konsekwencjami, do tego rzymskim katolikiem tradycjonalistą, a politycznie zdecydowanym konserwatystą. Choć pozostaję bezpartyjnym, to konsekwentnie popieram Unię Polityki Realnej z jej liberalnym programem gospodarczym i konserwatywnym społeczno-politycznym.

Należę natomiast do paru innych organizacji, z których wymienię trzy, a mianowicie: Towarzystwo Genealogiczno-Heraldyczne w Poznaniu, Klub Zachowawczo-Monarchistyczny oraz Korporacja Akademicka "LECHIA". Ta ostatnia zwłaszcza warta jest uwagi, gdyż korporacje akademickie, dobrze znane w Polsce przed wojną, obecnie odradzają się zwolna, znajdując sympatyków w coraz to kolejnych ośrodkach uniwersyteckich kraju.


ZAINTERESOWANIA
Jednym z moich hobbies jest genealogia. Zajmuję się głównie (ale nie tylko) terenem Wielkopolski, skąd pochodzi moja rodzina. Wszystkim użytkownikom Sieci, zainteresowanym poszukiwaniem swoich przodków żyjących niegdyś na terenie Wielkopolski polecam wyszukiwarkę ślubów stworzoną wspólnie z Maciejem Głowiakiem w ramach Poznan Project.

Od roku 1997 jestem również licencjonowanym przewodnikiem po Poznaniu. Jeśli potrzebujesz przewodnika po moim mieście i okolicach, napisz do mnie!

W czasie wakacji chętnie jeżdżę w góry oraz na kajaki. Od początku studiów wyjeżdżam corocznie na spływ kajakowy, przeważnie na Pomorze. Ostatnimi rzekami, jakie wraz z przyjaciółmi przepłynęliśmy, były Czarna Hańcza i Drwęca. Polecam wirtualny spływ kajakowy po polskich rzekach ze zdjęciami z kilku z naszych dotychczasowych spływów.


Zachęcam też do obejrzenia zaprzyjaźnionych stron: Nikodem Pietras Fotografia Ślubna oraz Roger Ratajczak - masaże w domu.


mailbox Uwagi, komentarze, pytania

PLEnglish version